Jdi na obsah Jdi na menu
 


Řezy, zákusky, buchty na plech

Mandarinkové řezy
(obdoba růžových a duhových řezů, lze udělat i najednou a ozdobit vždy půl plechu jiným způsobem)
Piškot (podle receptu Ireny z www.dama.cz): 6 vajec (žloutky bílky zvlášť), 120 g cukru, 2 PL kakaa dosypat do 120 g polohrubou moukou. Ušlehat bílky s polovinou cukru, žloutky šlehat 4 minuty s druhou polovinou, poté zlehka vmíchat na střídačku bílky a mouku s kakaem. Péct na 180 stupňů asi 18 minut.
Po zchladnutí potřít marmeládou, poklást piškoty, pokapat vaječným likérem. Mezi piškoty poklást kousky kompotovaných mandarinek.
Krém: 200 g zakysané smetany, 1 tvaroh - ušlehat s 1 vanilkovým cukrem a 3-4 PL moučkového cukru. Přidat asi 2 ČL citronové šťávy a vmíchat zlehka ručně 250 ml ušlehané šlehačky nebo rostlinné šlehačky. Připravit želatinový ztužovač dr. Oetker podle návodu a spojit se smetanovou hmotou. Navrstvit na piškot, ozdobit cukrářskou kartou a dozdobit šlehačkou a čokoládou. Důkladně vychladit (nejlépe do druhého dne).

Růžové řezy
Piškot (podle receptu Ireny z www.dama.cz ): 6 vajec (žloutky bílky zvlášť), 120 g cukru, 2 PL kakaa dosypat do 120 g polohrubou moukou. Ušlehat bílky s polovinou cukru, žloutky šlehat 4 minuty s druhou polovinou, poté zlehka vmíchat na střídačku bílky a mouku s kakaem. Péct na 180 stupňů asi 18 minut.
Po zchladnutí potřít marmeládou, poklást piškoty, pokapat vaječným likérem. Mezi piškoty poklást kousky kompotovaných jahod.
Krém: 200 g zakysané smetany, 1 tvaroh - ušlehat s 1 vanilkovým cukrem a 3-4 PL moučkového cukru. Přidat asi 2 ČL citronové šťávy a vmíchat zlehka ručně 250 ml ušlehané šlehačky nebo rostlinné šlehačky. Připravit želatinový ztužovač dr. Oetker podle návodu a spojit se smetanovou hmotou. 2/3 nalít na piškot, do 1/3 přidat asi 5 rozmixovaných jahod, pro větší kontrast lze malinko dobarvit červeným potravinářským barvivem a navrstvit na světlý krém.
Poslední bílou vrstvu tvoří 250 ml rostlinné šlehačky (např. rama cremefine na šlehání) - oslazené, trochu šlehačky odebrat na finální dozdobení. Povrch je zdobený cukrářskou kartou. Důkladně vychladit (nejlépe do druhého dne).

 

 

 

 


Jablečný šlehačkový koláč
Těsto: 300 g polohrubé mouky, 120 g cukru moučka, 150 g másla, 2 vejce. Zadělat těsto, vyválet (lepší je nechat ho chvíli odpočinout v chladu-alespoň půl hodiny až hodinu) a vyložit jím vyšší koláčovou formu až po okraj (já dno formy vyložila pečicím papírem).
Náplň: 10 menších jablek oloupat, pokrájet na plátky, pokapat citronovou sťávou a navrstvit na těsto.

Vrchní vrstva: 1 šlehačka, 130 g cukru moučka, 100 g hladké mouky, 1 vejce, 150 g rozpuštěného vychladlého másla, citronová kůra. Ušlehat šlehačku a do ní opatrně metličkou vmíchat nadvakrát vejce rozšlehané v másle a mouku s cukrem a kůrou. Natřít na jablka.
Posypat asi 2 ČL cukru krupice a trochou skořice a péct na 180 stupňů asi 50 minut. Pokud bude koláč příliš tmavnout, přiklopit pečicím papírem nebo alobalem. krájet až po důkladném vychladnutí!!!! Před podáváním pocukrovat.

Margot řezy

Suroviny (na menší plech asi 20x30 cm): 125 ml šlehačky (já dala Ramu cremefine na šlehání), 120 ml mléka, 1 vejce, 1 PL oleje, 3/4 nastrouhané čokolády Margot, 1 vanilkový cukr, 120 g cukru krystal, 250 g polohrubé mouky, 2 ČL prášku do pečiva. Vše sešlehat dohromady a vlít na plech vyložený papírem na pečení. Péct na 180 stupňů zhruba 20 minut.
Po vychladnutí polít čokoládovou polevou a ozdobit zbylou polovinou šlehačky (ušlehané), posypat zbytkem čokolády Margot (nastrouhat).

Řezy florida
Korpus pudinkový (dávka na malý plech asi 20x30 cm): 3 vejce, 120 g cukru krupice, 1 vanilkový puding, 80 g polohrubé mouky, 2/3 ČL prášku do pečiva, 3 PL teplé vody. Bílky ušlehat s polovinou cukru, žloutky šlehat s druhou polovinou tři minuty do pěny, pak přidat vodu a zlehka metličkou vmíchat mouku s pudinkem a práškem do pečiva na střídačku s ušlehanými bílky. Péct na 180 stupňů 15-20 minut.
Vanilkový krém: 100 g Vanilmixu (puding za studena), 250 g vody - zamíchat a nechat 10 minut stát. Ušlehat 125 g másla se 40 g cukru moučka a poté po lžících zašlehat pudink, dochutit rumem (lze nahradit i klasickým pudinkovým krémem). Krém nastříkat na vychladlý upečený korpus do mřížky (jako na mřížkový koláč), mezi něj naskládat pokrájené kompotované meruňky.
Šlehačka: 1 Rama cremefine (rostlinná šlehačka) a 1 vanilkový cukr - ušlehat. Natřít na řezy, ozdobit cukrářskou stěrkou. Každý kousek přizdobit kouskem meruňky (já zdobila ještě zbytkem krému)a cukrářskou polevou (čočka) nebo kouskem čokolády.

 

 

 

 

Jahodové šlehačkové kostky
Korpus (formy 20x24 cm): 4 vejce, 160 g cukru krupice, 1 PL prosátého kakaa dovážit do 160 g polohrubou moukou, 1 necelá ČL prášku do pečiva, 4 PL teplé vody. Bílky ušlehat s polovinou cukru, žloutky s druhou polovinou šlehat 4 minuty, přidat vodu a poté lehce vmíchat metličkou na střídačku bílky a mouku s práškem do pečiva a kakaem. Péct asi 15-18 minut na 180 stupňů. Po vychladnutí korpus proříznout (pokud byste nechtěli prořezávat, stačí ze 3 vajec).
Jahodový krém: 250 ml šťávy z jahodového kompotu, 100 g cukru krupice, 26 g jahodového pudinku, 1 necelá PL polohrubé mouky - svařit na hustou sladkou kaši. Po vychladnutí rozmixovat a přidat 200 g zakysané smetany. Ušlehat 250 ml rostlinné šlehačky podle návodu, polovinu lehce vmíchat do jahodové hmoty. Druhá polovina bílé šlehačky poslouží na dozdobení.
Postup: Proříznutý korpus potřít marmeládou, popřípadě trochou jahodového krému. Zbylý jahodový krém navrstvit na druhou vrstvu korpusu. Poté potřít bílou šlehačkou (podle chuti je možné přisladit) a dozdobit jahodami.

Rychlé pařížské kostky
Korpus (forma 20x24): 2 vejce, 1 PL prosátého kakaa dovážit do 80 g polohrubou moukou, 80 g cukru krupice, 2 PL teplé vody, menší 1/2 ČL prášku do pečiva. Bílky ušlehat s polovinou cukru, žloutky s druhou polovinou šlehat 4 minuty, přidat vodu a poté lehce vmíchat metličkou na střídačku bílky a mouku s práškem do pečiva a kakaem. Péct cca 10-15 minut na 180 stupňů. Po vychladnutí pokapat vaječným likérem.
Rychlý pařížský krém: Ušlehat 250 ml rostlinné šlehačky. 2/3 ušlehané šlehačky odebrat a všlehat do ní 2 PL kakaa rozpuštěného v trošce vody a 3 PL nugety povolené v mikrovlnné troubě (ne teplé!). Do zbylé třetiny šlehačky přidat trochu vaječného likéru a koňakovou šlehačku stříkat zdobící špičkou na řezy. Dozdobit čokoládovými šupinkami a jahodou.

Pohádkové řezy

Korpus: 4 vejce, 2 PL prosátého kakaa dovážit do 120 g polohrubou moukou, 120 g cukru krupice. Bílky ušlehat s polovinou cukru, žloutky s druhou polovinou šlehat 4 minuty do pěny, poté vmíchat na střídačku mouku s kakaem a bílky. Péct 15-18 minut na 180 stupňů. Po vychladnutí rozříznout na třetiny.
Krém Pohádka od sajmonky: 15 g hladké mouky + 15 g másla umíchat na světlou jíšku. Poté zalít 125 ml mléka a uvařit hustou kaši. Ušlehat 125 g másla (já dala napůl s Herou) s 50 g moučkového cukru a 20 g prosátého kakaa, přidat po lžících vychladlou kaši.
Šlehačka: 1 Rama cremefine na šlehání ušlehaná s 1 vanilkovým cukrem.
Skládání: První vrstvu piškotu pomazat nugetou a krémem Pohádka, poklást banány. Druhou vrstvu pomazat šlehačkou. Vršek a boky řezů potřít zbylým krémem, boky ozdobit strouhanou čokoládou na vaření. Zbytkem šlehačky ozdobit vršek řezů, čokoládové ozdoby jsou z polevy Carla natřené na folii na čokotranfer (prodávají cukrářské potřeby) a rozřezané na trojúhelníky.

Tvarohová šarlota
Piškot: 4 vejce, 4 PL polohrubé mouky, 4 PL cukru krupice. Ušlehat bílky s polovinou cukru, žloutky šlehat s druhou polovinou 4 minuty do pěny a poté vmíchat na střídačku mouku a ušlehané bílky. Péct na pečicím papíru na 180 stupňů asi 12 minut. Ještě horké srolovat jako roládu i s papírem. Po vychladnutí promazat červenou marmeládou, nakrájet na plátky a jimi vyložit boky mísy předem vyložené potravinovou fólií.
Náplň: 250 g tvarohu, 1 zakysaná smetana, 1 Rama cremefine na šlehání, 8 dkg cukru moučka, 1 želatinový ztužovač Dr. Oetker, dále potřeba piškoty, 1 jahodový kompot. Ušlehat šlehačku, tvaroh ušlehat zvlášť se zakysanou smetanou a cukrem, poté lehce spojit. Želatinový ztužovač připravit dle návodu, spojit se smetanovou hmotou, 1/2 hmoty vlít do mísy na roládu. Poklást jahodami (3-4 jahody dát stranou), zatřít ještě trochou smetanové hmoty, poklást piškoty. Do zbylé hmoty přidat 2-3 PL šťávy z kompotu a 3-4 rozmačkané jahody. Navrstvit na piškoty a zakončit piškotovou vrtvou, která bude tvořit dno šarloty. Dát nejlépe před noc do ledničky.

Šlehačkové řezy

Korpus (na menší plech - asi 25x30 cm): 4 vejce, 2 PL prosátého kakaa dovážit do 160 g polohrubou moukou, 160 g cukru krupice, 4 PL teplé vody, 1 rovná ČL prášku do pečiva. Ušlehat bílky s polovinou cukru, žloutky s druhou polovinou šlehat 4 minuty do pěny, přidat vodu a ručně zamíchat mouku s práškem do pečiva a kakaem na střídačku s ušlehanými bílky. Péct 15-18 minut na 180 stupňů.
Světlý krém: 100 g Vanilmixu, 300 ml vody, 1 Rama cremefine na šlehání, cukr dle chuti. Ušlehat šlehačku s cukrem (2-3 ČL), poté vmíchat připravený s vodou smíchaný Vanilmix, krátce sešlehat, dle chuti případně dosladit.
Tmavá šlehačka: 1 šlehačka v prášku dr. Oetker-ušlehat dle návodu a poté přidat dle chuti asi 2 PL prosátého kakaa.
Čokoláda: Čokoládová poleva Carla natřená na folii na čokotranfer (prodávají cukrářské potřeby) a rozřezaná na trojúhelníky.

 

 

 

 

 


Jogostřecha


Korpus: 4 vejce, 4 PL cukru krupice, 4 PL polohrubé mouky. Bílky ušlehat s polovinou cukru, žloutky s druhou polovinou šlehat 4 minuty, poté vmíchat na střídačku mouku a bílky. Péct na pečicím papíru 12 minut na 180 stupňů. Vychladlý plát rozdělit po delší straně na 3 díly, dvěma díly vyložit připravenou formu podle návodu forum.living.cz/download.php, kterou ještě vyložíme před položením piškotu potravinovou fólií.
Krém: 1 šlehačka, 1 Activia sladká bílá, 1 zakysaná smetana, 1 vanilkový cukr, 2-3 PL cukru moučka, 3 ČL citronové šťávy, jahody (asi 5 ks), 1 želatinový ztužovač Dr. Oetker. Dále pak piškoty, 1 banán. Ušlehat šlehačku s cukrem, přidat zakysanou smetanu, Activii, citronovou šťávu. Želatinový ztužovač připravit podle návodu a postupně do něj vmíchat smetanovou hmotu. Polovinu hmoty vlít do formy, poklást dětskými piškoty a rozpůleným banánem, do druhé poloviny smetanové hmoty vmíchat rozmixované jahody a nalít do formy. Přiklopit posledním dílem piškotu a nechat něklik hodin chladit v lednici. Za inspiraci, jak vyrobit formu na střechu, díky moc Beruně7 z Livingu.

Rybízové řezy s tvarohovým krémem
Korpus: 4 vejce, 4 PL cukru krupice, 4 PL polohrubé mouky. Bílky ušlehat s polovinou cukru, žloutky s druhou polovinou šlehat 4 minuty do pěny. Poté ručně vmíchat na střídačku ušlehané bílky a mouku. Péct na pečicím papíru na 180 stupňů 12 minut. Po upečení a vychladnutí korpus rozříznout na polovinu.
Rybízová náplň: 250 g mraženého rybízu (já dala napůl červený a černý), 100 g cukru, 1 vanilkový cukr, 100 ml vody - svařit. Po částečném rozvaření přidat 1 vanilkový pudink rozmíchaný ve 100-150 ml vody a společně vařit asi 2 minuty. Ještě teplé navrstvit na polovinu korpusu a přiklopit druhou polovinou.
Tvarohový krém: 1 tvaroh, 1 šlehačka, 1 vanilkový cukr, 40 g cukru, 3 plátky želatiny, 50 ml mléka. Ušlehat tvaroh s cukrem, přidat ušlehanou šlehačku a společně krátce sešlehat. Nakonec vmíchat želatinu rozpuštěnou v 50 ml teplého mléka a uložit do ledničky, dokud nezačne krém trochu tuhnout (já měla tvaroh z vaničky, takže uložení do lednice bylo nutné!). Poté stříkat ozdobnou hubičkou na vrchní vrstvu piškotu.

 

 

 

 

 

 

Větrníky
Odpalované těsto podle iv@ z www.dama.cz: 250 ml vody, 140 g hladké mouky, 95 g tuku (máslo, olej-já dala Heru), 3 vejce, špetka soli. Vodu, tuk a sůl přivést k varu, poté ztlumit a vmíchat mouku....chvíli míchat, až se těsto přestane lepit na vařečku. Nechat zchladnout, poté vmíchat vejce jedno po druhém a vždy řádně propracovat, než se přidá další (já dělala šlehačem). Stříkat na pomaštěný plech cukrářským sáčkem plná kolečka, péci v troubě prvních 10 minut na 230 stupňů, poté ztlumit na 170 a sušit dalších 20-25. Do trouby je nutné před pečením vložit kastrol s horkou vodou, v průběhu pečení je nutné troubu neotvírat, jinak větrníky nevyběhnou!!!!! Po upečení ihned rozkrojit. Neosvědčilo se mi stříkat větrníky na pečicí papír. Zatímco na pomaštěném plechu zůstala spodní strana rovná, na pečicím papíru se vypoukla a větrníčky se lehce kolébaly.
Pudinkový krém podle iv@: 125 g cukru krupice, 500 ml mléka, 2 pudinky, 2 žloutky, vanilkový cukr, 125 g másla. V troše mléka rozšlehat žloutky a pudinkové prášky a zavařit do zbylého mléka s cukrem. Po zchladnutí zašlehat do másla.
Karamelová šlehačka: 80 g cukru krupice, 500 ml šlehačky (já použila 40%). Cukr rozpustit za stálého míchání na mírném ohni na karamel, poté zalít 250 ml ohřáté smetany na šlehání a vařit tak dlouho, dokud se karamel ve smetaně nerozpustí. Uložit do druhého dne v lednici. Druhý den přidat zbylých 250 ml vychlazené smetany a společně ušlehat.
Karamelová poleva: 200 g moučkového cukru 4-6 PL vody, 1 PL rumu. 70 g cukru rozpustit za stálého míchání na mírném ohni na karamel, přidat vodu a míchat tak dlouho, až se karamel rozpustí (pokud se voda vypaří, ještě malinko zakápnout). Poté přidat karamelovou hmotu do zbylého cukru s rumem - raději po částech a míchat tak, aby vznikla hladká poleva. Podle potřeby případně přidat horkou vodu.

Věnečky od iv@
Odpalované těsto: 250 ml vody, 140 g hladké mouky, 95 g tuku (máslo, olej-já dala Heru), 3 vejce, špetka soli.Vodu, tuk a sůl přivést k varu, poté ztlumit a vmíchat mouku....chvíli míchat, až se těsto přestane lepit na vařečku. Nechat zchladnout, poté vmíchat vejce jedno po druhém a vždy řádně propracovat, než se přidá další (já dělala šlehačem). Stříkat na pečící papír cukrářským sáčkem kolečka, péci v troubě prvních 10 minut na 230 stupňů, poté ztlumit na 170 a sušit dalších 15-20 minut. Do trouby je nutné před pečením vložit kastrol s horkou vodou, v průběhu pečení je nutné troubu neotvírat, jinak věnečky nevyběhnou!!!!! Po upečení ihned rozkrojit.
Krém: 125 g cukru krupice, 500 ml mléka, 2 pudinky, 2 žloutky, vanilkový cukr, 125 g másla. V troše mléka rozšlehat žloutky a pudinkové prášky a zavařit do zbylého mléka s cukrem. Po zchladnutí zašlehat do másla.
Poleva: 200 g cukru moučka prosít, 3 PL horké vody, 1 PL rumu, 1 ČL rozpuštěného tuku-utřít dohladka. Z uvedené dávky je asi 50 středně velkých věnečků a jsou opravdu výborné!

 

 

 

 


Rychlé řezy s Vanilmixem
Piškot: 4 vejce, 120 g cukru krupice, 10 g prosátého kakaa, 50 g Solamylu, 60 g polohrubé mouky, 2 PL teplé vody. Bílky ušlehat s polovinou cukru, žloutky ušlehat s druhou polovinou (trvá to cca 4 minuty), poté přidat vodu a ještě chviličku šlehat. Nakonec ručně metličkou vmíchat na střídačku bílky a mouku smíchanou se Solamylem a kakaem. Péct na pečicím papíře na 180 stupňů asi 12 minut. Po vychladnutí rozpůlit na polovinu.
Krém: 100 g Vanilmixu (prášek k přípravě pudinku za studena) ušlehat se 300 ml studené vody, nechat 10 minut odstát (určitě by šlo nahradit pudinkem za studena Olé od Dr. Oetkera nebo klasicky uvařeným vychladlým pudinkem). 1/2 šlehačky v prášku Dr. Oetker ušlehat podle návodu s mlékem, přidat pudink z Vanilmixu a sešlehat dohromady. Rozdělit na polovinu, do poloviny vmíchat asi 2 PL prosátého kakaa.
Postup: Na polovinu piškotu navrstvit kakaový krém, přiklopit druhou polovinou piškotu, poté navrstvit světlý krém. Ozdobit zoubkovanou cukrářskou kartou a posypat čokoládovými hoblinami.

Višňové dortíky
Korpus: 4 vejce, 4 PL polohrubé mouky, 4 PL cukru krupice. Ušlehat bílky a 2 PL cukru. Zvlášť šlehat 4 minuty žloutky s dalšími 2 PL cukru. Poté ručně metličkou vmíchat na střídačku do žloutkové hmoty mouku a ušlehané bílky. Péct na pečicím papíru na 180 stupňů asi 12 minut. Ještě teplé stočit do rolády. Po vychladnutí rozbalit, namazat marmeládou, znova stočit a nakrájet na plátky.
Višňová náplň: 20 dkg mražených višní, 10 ČL cukru (podle chuti ubrat či přidat), 1 vanilkový cukr, 200 ml vody - svařit, až se višně částečně rozvaří, poté vmíchat 1 vanilkový pudink rozmíchaný v 50 ml vody. Po částečném zchladnutí natřít na plátky rolády.
Smetanová hmota: 1/2 šlehačky v prášku dr. Oetker ušlehané podle návodu s mlékem, 100 g zakysané smetany, pokud by hmota byla řídká, přisypat ještě šlehačku v prášku a šlehat dál. Nastříkat na okraje dortíků ozdobnou hubičkou.


Řezy s punčovinou a jahodami
Tip na zpracování zbytků po přípravě dortu, možno ale upéct i samostatně.
Piškot: 4 vejce, 4 PL teplé vody, 160 g krupicového cukru, 1 PL kakaa dovážit do 160 g polohrubou moukou, 1 ČL prášku do pečiva. Ušlehat bílky s polovinou cukru, žloutky šlehat s druhou polovinou 4 minuty, poté přidat vodu a nakonec vmíchat ručně mouku s kakaem a práškem do pečiva na střídačku s ušlehanými bílky. Péct asi 15 minut na 180 stupňů.
Krém: 250 ml mléka, 100 g cukru krupice, 1 pudink - svařit a po vychladnutí sešlehat s půlkou Hery a půlkou másla, ochutit rumem.
Punčovina: Ukrojit polovinu upečeného korpusu - rozdrobit a smíchat s trochou krému, několika lžičkami marmelády, 2 Čl kakaa a trochou rumu tak, aby vznikla sypká hmota, která po stlačení drží u sebe (možno využít okrojky z dortu).
Skládání: Korpus pokapat rumem, potřít marmeládou, polovinou krému, na to navrstvit punčovinu, druhou polovinu krému, vršek ozdobit 1/2 ušlehané šlehačky v prášku dr. Oetker a jahodami.

 

Kapučínový dortík
Korpus: 2 vajíčka, 80 g cukru krupice, 80 g polohrubé mouky, 2 PL teplé vody, 1/2 ČL prášku do pečiva. Ušlehat bílky s polovinu cukru. Druhou polovinu cukru šlehat 4 minuty se žloutky, poté přidat vodu a nakonec postupně na střídačku vmíchat ručně mouku s práškem do pečiva a ušlehané bílky.
Pařížský krém: 2 vejce, 80 g krupicového cukru, 1 ČL vanilkového cukru, 20 g kakaa, 170 g másla napůl s Herou. Vejce, kakao a cukr šlehat ve vodní lázni do zhoustnutí (trvá to asi 20 minut), po vychladnutí zašlehat postupně do másla. Krém navrstvit na korpus prokapaný rumem.
Kapučínová šlehačka: 1 šlehačka v prášku dr. Oetker ušlehat podle návodu (odložit několik lžic stranou), přidal 1 1/2 PL práškového kapučína a 2 PL hustého karamelového sirupu (dává se např na zmrzliny...lze nahradit třeba pikaem, kakaem nebo vynechat) a 1 ČL vanilkového cukru. Navrstvit na dort, ozdobit čokohoblinkami, kočičími jazýčky a bílou šlehačkou.

 

Krémové řezy s jahodami a piškoty
Na malý plech.
Piškot: 3 vajíčka, 120 g cukru, 2 PL kakaa dovážit do 120 g polohrubou moukou, 3 PL horké vody, 1/2 ČL prášku do pečiva. Ušlehat bílky s polovinou cukru. Žloutky šlehat s druhou polovinou 4 minuty, pak přidat vodu a ručně vmíchat na střídačku mouku s kakaem a práškem do pečiva a ušlehané bílky. Péct na 180 stupňů asi 18-20 minut.
Krém: 250 ml mléka, 1 pudink, 100 g cukru. Uvařit pudink, vychladlý zašlehat do 125 g másla a 125 g Hery. Krém rozdělit na dvě poloviny, jednu obarvit kakaem. Do druhé poloviny zašlehat asi 3 vrchovaté lžíce tvarohu, možno dochutit vanilkou nebo vanilkovým aroma. Dále potřeba vanička jahod, dětské piškoty, 1 šlehačka v prášku dr. Oetker, rum.
Skládání: Piškot, tmavý krém, poklást dětskými piškoty lehce pokapanými rumem, mezi piškoty nakrájet kousky jahod, navrstvit světlý krém a nahoru šlehačku. Ozdobit jahodami.

 

Svěženkové řezy


Na malý plech nebo pekáč.
Piškot: 3 vejce, 3 PL teplé vody, 120 g polohrubé mouky, 120 g cukru krupice, 1/2 ČL prášku do pečiva. Žloutky ušlehat s cukrem do pěny, přidat vodu a poté lehce vmíchat na střídačku mouku s práškem do pečiva a ušlehané bílky. Korpus po vychladnutí potřít marmeládou a navrstvit punčovinu.
Punčovina: Zbytky piškotového korpusu (možno využít i zamražené okrojky po přípravě dortu) nebo piškoty (lepší část nadrtit, část jen rozlámat, rozlámané piškoty vytvářejí "kresbu") - možno nakombinovat korpus a piškoty. Pokapat rumem a spojit trochou krému nebo másla, několika lžícemi marmelády, přibarvit kakaem, možno přidat i strouhané nebo sekané ořechy, podle potřeby přisladit. Vytvořit soudržnou hmotu konzistencí zhruba jako na vosí hnízda (může být i vlhčí).
Vrchní vrstva: Ušlehat 1 šlehačku v prášku dr. Oetker podle návodu, odložit stranou. V druhé míse ušlehat polovinu pudinku bez vaření Olé dr. Oetker podle návodu, přidat třetinu ušlehané šlehačky, navrstvit na punčovinu. Druhou třetinu šlehačky rozetřít na pudinkovou šlehačku a ozdobit zoubkovanou cukrářskou kartou. Poslední třetinu šlehačky stříkat na řezy ozdobnou špičkou, sypat čokoládovými hoblinkami.

Pikantní jahodové řezy a řezy s nugetou
PIKANTNÍ JAHODOVÉ ŘEZY (na menší plech)
Piškot: 3 vajíčka, 3 PL kakaa dovážit do 120 g polohrubou moukou, 120 g cukru krupice, 3 PL teplé vody, 3/4 PL prášku do pečiva. Ušlehat bílky s polovinou cukru, žloutky šlehat 4 minuty s druhou polovinou, přidat vodu, opatrně a ručně vmíchat na střídačku mouku smíchanou s kakaem a práškem do pečiva a ušlehané bílky. Péct na 180 stupňů zhruba 15 minut. Po vychladnutí poklást kompotovanými jahodami a potřít krémem.
Krém pikantní jahodový od Di ze stránek Benji: 2-3 dcl šťávy z jahodového kompotu, 2/3 vanilkového pudingu, necelá lžíce polohrubé mouky, 100g pr. cukru, 120g másla, 40g Hery. V části šťávy rozmícháme pudink a mouku a zavaříme do zbytku šťávy. Vychladlý pudink po částech zašleháme do tuku s cukrem. (Já dala cukr krupici a už do pudinku). Na krém navrstvit jednu ušlehanou šlehačku z prášku dr. Oetker připravenou podle návodu. Ozdobit zoubkovanou cukrářskou stěrkou.

ŘEZY S NUGETOU (na menší plech)
Piškot: 3 vajíčka, 3 PL kakaa dovážit do 120 g polohrubou moukou, 120 g cukru krupice, 3 PL teplé vody, 3/4 PL prášku do pečiva. Ušlehat bílky s polovinou cukru, žloutky šlehat 4 minuty s druhou polovinou, přidat vodu, opatrně a ručně vmíchat na střídačku mouku smíchanou s kakaem a práškem do pečiva a ušlehané bílky. Péct na 180 stupňů zhruba 15 minut. Po vychladnutí potřít nugetou a pudinkovým krémem.
Krém podle Radůzy: 250 ml mléka, 100 g cukru krupice, 1 vanilkový pudink, 1/2 másla, 1/2 Hery, rum. Uvařit hustý sladký pudink, po úplném vychladnutí zašlehat postupně do másla pokojové teploty. Na krém navrstvit 1 ušlehanou šlehačku v prášku dr. Oetker, na konci šlehání do ní vmíchat asi 3 PL kakaa a 1 PL nugety. Ozdobit cukrářskou stěřkou a posypat čokoládovými hoblinkami.

Stračatela od mamočky
Tmavé těsto: 1 hrnek hladké mouky, 1 hrnek hrubé mouky, 1 hrnek cukru krupice, 1 hrnek mléka, 3/4 hrnku oleje, 1 prášek do pečiva, 1 van.cukr, 2 celá vejce, 2 lžíce kakaa.
Světlé těsto: 2 tvarohy, 1 hrnek cukru, 1 hrnek mléka, 1 vanilkový puding, 1 vanil.cukr, 2 vejce. Z tmavého těsta odlijeme 3/4 hrnku. Zbytek nalijeme na vysypaný plech. Potom po lžičkách nalijeme světlé těsto a rozetřeme a na to (nacákáme) zbytek tmavého těsta z hrnku. Pečeme asi 30-40min. na 170°C. Buchta je moc dobrá a dlouho vydrží vláčná. Originál receptu na www.dama.cz.

Perník s rychlou pařížskou šlehačkou
Perník: 40 dkg hladké mouky (asi 3 hrnky), 35 dkg cukru krupice (1,5 hrnku), 3 PL oleje, 2 vejce, 250-300 ml mléka (podle hustoty těsta), 1 prášek do perníku, 2 PL kakaa, 2 PL rozehřáté meruňkové marmelády, 1/2 ČL skořice nebo perníkového koření. Všechny suroviny sešleháme a vijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech. Pečeme asi 20-25 minut na 180 stupňů.
Rychlá pařížská šlehačka: 1 šlehačka v prášku Dr. Oetker, 1 PL cukru moučka - ušleháme se studeným mlékem podle návodu a do již ušlehané zašleháme 2-3 PL lžíce prosátého kakaa. Dle chuti je možné ještě dostadit. Výborně drží tvar i do druhého dne!!!!!! Sáčkem s ozdobnou špičkou stříkat na perník, dozdobit dle fantazie (já dala kočičí jazýčky), nebo v rámci zrychlení lze perník jen pocukrovat (pro děti třeba přes vystřihnuté tvary).

 


Řezy ala pařížská florida
Těsto (na menší plech (poloviční) nebo do pekáčku): 3 vajíčka, 120 g cukru krupice, 1 PL kakaa dovážená do 120 g polohrubou moukou, 3 PL horké vody, 1/2 prášku do pečiva. Ušlehat bílky s polovinou cukru. S druhou polovinou šlehat cca 4 minuty žloutky, pak přidat vodu a nakonec opatrně vmíchat na střídačku mouku smíchanou s prosátým kakaem a s práškem do pečiva a ušlehané bílky.
Pařížská šlehačka: 1 šlehačka, 50 g čokolády - den předem svařit - nechat jen krátce přejít varem, odstavit a dát na noc vychladit do ledničky. Druhý den ušlehat na vyšší otáčky.
Pudinková šlehačka: 1 Rama cremefine (nebo šlehačka), 1 vanilkový cukr, 150 ml mléka, 1 pudink bez vaření Olé dr. Oetker. Ušlehat Ramu s cukrem, v druhé mísce ušlehat vychlazené mléko s polovinou pudinkového prášku. Poté obě hmoty sešlehat dohromady a přisypávat postupně druhou polovinu pudinkového prášku. Nakonec stříkat ozdobně obě šlehačky na upečený a vychlazený piškot.

 


Hruškový koláč se smetanovou polevou
Těsto: 10 dkg cukru krupice, 2 vejce, 50 g oleje, 3 PL vody, 125 g polohrubé mouky, 2 ČL prášku do pečiva. Žloutky ušlehat s cukrem, přidat vodu, olej a nakonec lehce vmíchat na střídačku ušlehaný sníh a mouku s práškem do pečiva. Upéct v koláčové vymazané a hrubou moukou vysypané formě....cca 20 minut na 180°.
Hrušková náplň: 450 g hrušek (možné smíchat s jablky), 100 ml vody, 1 vanilkový cukr, 6 dkg cukru krupice, 2-3 PL citronu, 5 hřebíčků, půlku tyčky skořice, 1 vanilkový pudink rozmíchaný v 50 ml vody. Hrušky nakrájet na kousky a povařit s vodou, cukrem a kořením. Když jsou měkké, ale ještě zůstávají kousky, vyndat koření a zavařit do nich 1 vanilkový pudink. Po zchladnutí nanést na upečený korpus.
Smetanová poleva: 1 zakysaná smetana, 1 ušlehaná šlehačka, 1 ztužovač, 1/2 vanilkového cukru, 3 ČL cukru moučka, 1/2 sáčku vanilkového dezertu Milk Shake Dr Oetker, zastříknout citronem. Navrstvit na koláč, ozdobit čokoládou (udělat čokoládové kruhy a od středu je projet šlejlí) a nechat ztuhnout v lednici. Polevu si nechte pořádně rozpustit, aby se podařilo nastříkat všechny kruhy najednou....mně se ucpával sáček, a proto není vzhled až tak dokonalý.

 Mandarinková roláda
Těsto: 4 vejce, 4 PL polohrubé mouky, 4 PL cukru krupice. Ušlehat žloutky s cukrem do pěny, poté opatrně a postupně vmíchávat na střídačku mouku a ušlehané bílky. Natřít na plech vyložený pečicím papírem, péct na 180° 12 minut. Po upečení ještě teplé srolovat.
Krém (podobný jako na hrk hrk buchtu, jen méně tekutin, aby byl hustý, a práškovou šlehačku): Šťáva z 1 malého mandarinkového kompotu (150 ml), 1/2 sáčku šlehačky v prášku Dr. Oetker, 1/2 sáčku pudinku bez vaření Olé Dr. Oetker, 1 vanilkový cukr, 1 ČL cukru moučka-vše ušlehat do hustého krému. Natřít na vychladlou roládu, poklást okapanými mandarinkami a srolovat. Na povrch: 1/2 šlehačky v prášku Dr. Oetker, 75 ml mléka-vyšlehat. Šlehačkou potřít povrch rolády, ozdobit cukrářskou stěrkou a dozdobit libovolným způsobem. Je to rychlovka a jen se po ní zaprášilo!

Perníková hvězda
Ingredience: 2 hrnky hladké mouky, 1 hrnek krystalového cukru, 1 prášek do perníku, 1 lžíce kakaa, 1/4 hrnku oleje, mléko dle potřeby (cca 1 1/2 hrnku)...použila jsme poloviční dávku (podle velikosti formy). Pečeme cca 30 minut na 180 stupňů.
Zdobení hvězdiček: Vykrajovátko obkreslit na silnější ubrousek a vystřihnout potřebný počet kusů. Přiložit na vychladlý perník a pocukrovat. Poté ubrousek opatrně sundat tak, abychom nesklepali cukr z ubrousku na místa, která mají zůstat nepokrytá. Dozdobit libovolným způsobem.

 


Tříbarevný koláč od cinie
Tmavé těsto: 30 dkg polohrubé mouky, 10 dkg másla (rozpustit), 10 dkg cukru krupice, 5 lžic studené vody, 1 vejce, 3 lžíce kakaa, 1/2 prášku do pečiva. Vypracovat těsto a rukama navlhčenýma stud. vodou urovnat na vymazaný a vysypaný plech.
Druhá vrstva: 2-3 tvarohy - utřít s mlékem, cukrem a žloutkem (jako nádivku), popř. přidat rozinky a natřít na tmavé těsto (já dala 2 tvarohy+1 vanilkový cukr, 130 g cukru moučka a 2 žloutky). Třetí vrstva: 20 dkg cukru krupice, 1/2 skleničky od hořčice oleje, 25 dkg polohrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva, 6 lžic studené vody, 3 celá vejce, utřít a nalít na tvaroh. Péct v mírně vyhřáté troubě asi na 150 stup (já pekla 25-30 minut na 180). Čerpáno z www.dama.cz.

 

 

 

Karamelové řezy

Piškot podle Ireny z www.dama.cz: 6 vajíček (žloutky, bílky zvlášť), 150 g cukru, 35 g kakaa, 30 g škrobu, 90 g polohrubé mouky.
Karamelový krém: 1 svařené Salko (vařit v plechovce 2 hodiny), 250 g másla (napůl máslo a Hera), pudink (1/2 sáčku uvařit ve 125 ml mléka), 2 vanilkové cukry. Vše sešlehat...je důležité, aby mělo vše stejnou teplotu.
Šlehačkový krém: 1 Rama cremefine na šlehání sešlehaná s 1 vanilkovým cukrem a 1/2 sáčku vanilkového koktejlu Milk Shake od dr. Oetker. Na piškot namazat karamelový krém, na něj navrstvit šlehačkový, posypat strouhanou čokoládou.

Jogurtové řezy s ostružinami

Těsto: 1,5 hrnku polohrubé mouky, 3/4 hrnku cukru krupice, 1 prášek do pečiva, 1/3 hrnku oleje, 2 PL kakaa, 2 vejce, 200 g bílého jogurtu - vše sešlehat a nalít na vymazaný a moukou vysypaný plech. Péci cca 20-25 minut na 180 stupňů.
Tvarohové těsto: 10 PL bílého jogurtu, 150 g tvarohu, 1 žloutek, 1 vanilkový cukr, 70 g cukru krupice, 1 vanilkový pudink-prášek, půl prášku do pečiva-smíchat a nalít na upečený ještě teplý korpus a dát zapéct na dalších cca 20 minut. Vychladlý moučník poklást proslazenými rozpůlenými ostružinami (lesní celé), na ně navrstvit 2 ušlehané Ramy cremefine na šlehání. Chladit v lednici, těsto krásně zvláční.


Dunajské řezy
Na malý plech.
Těsto: 2 vejce, 80 g cukru moučka, 125 g Hery, 1/2 prášku do pečiva, 150 g polohrubé mouky, 75 ml mléka, 1 PL kakaa. Z bílků ušlehat sníh. Žloutky ušlehat s cukrem a máslem do pěny, přidat mouku s práškem do pečiva, mléko a nakonec lehce vmíchat sníh z bílků. Polovinu těsta rozetřít na vymazaný a moukou vysypaný plech, druhou polovinu obarvit lžící kakaa a navrstvit na světlé těsto. Kompotované meruňky pokrájet (já dala broskve) a poskládat na těsto, lehce přimáčknout. Péct cca 35 minut na 180 stupňů.
Po vychladnutí potřít krémem: 1/2 balíčku pudinku svařit ve 125 ml mléka oslazeného 50 g cukru krupice. Vychladlý pudink zašlehat do 125 g másla, ochutit rumem. Krém dozdobit čokoládovou polevou

 

 

 

 

 

 

Duhové řezy s jahodami
Piškot podle receptu Ireny www.dama.cz: 6 vajec (žloutky bílky zvlášť), 120 g cukru, 2 PL kakaa dosypat do 120 g polohrubou moukou. Po zchladnutí potřít marmeládou, poklást piškoty, pokapat vaječným likérem. Mezi piškoty poklást kousky jahod (já dala mražené).
Krém: 2 zakysané smetany, 1 tvaroh - ušlehat s 1 vanilkovým cukrem a 80 g moučkového cukru. Přidat asi 2 ČL citronové šťávy a vmíchat ušlehanou Ramu cremefine na šlehání. To vše pomalu vmíchat do želatinového ztužovače dr. Oetker (připraveného podle návodu). Nalít na piškot. 200 g mražených jahod rozmixovat s 2 PL cukru přidat 1/4 balíčku rozpuštěné práškové želatiny a nalít na světlý krém. Grilovací jehlou vytvořit krouživými pohyby duhování. Důkladně vychladit (nejlépe do druhého dne).

Dvoubarevná buchta z cukety s ovocem
Buchta z cukety od Fiby z www.dama.cz: 2 hrnky nastrouhané cukety, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek cukru, ½ hrnku oleje, 1 celé vejce, 1 prášek do pečiva, 2 malé lžičky sody, 2 lžíce kakaa. Vše v míse smícháme a nalijeme na pekáč. (Já odebrala polovinu světlého, ještě neobarveného těsta, dala ho po lžících na plech, do druhé půlky přidala lžíci kakaa a vyplnila prázdná místa na plechu).
Krém: 250 g tvarohu, 2 zakysané smetany, 1 vanilkový cukr, 10O g cukru moučka (stačilo by i méně-podle chuti), 1 valikový puding bez vaření, 3 PL rumu-ušlehat a natřít. Sypala jsem nakrájenými čerstvými broskvemi, ananasem, jablky a rybízem. Polít čirým dortovým želé.

Buchta z cukety ala míša řez
Buchta z cukety od Fiby z www.dama.cz: 2 hrnky nastrouhané cukety, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek cukru, ½ hrnku oleje, 1 celé vejce, 1 prášek do pečiva, 2 malé lžičky sody, 2 lžíce kakaa. Vše v míse smícháme a nalijeme na pekáč.
Krém: 500 g tvarohu, 250 g másla, 200 g cukru moučka. Nakonec postříkat polevou.


Višňové řezy s mascarpone
Piškot podle Ireny z www.dama.cz (na malý plech): 3 vajíčka (šlehat sníh), 60 g cukru, 60 g kakaa + polohrubé mouky,(na misku dáme jednu lžíci kakaa a dosypeme moukou do 60 g).
Krém: 1 mascarpone (250g), 1 vanilkový cukr, cca 80 g cukru mučka (podle chuti), 3 PL rumu, 100 g zakysané smetany, 1 šlehačka, 1 ztužovač, 3 plátky želatiny. Mascarpone ušlehat s cukrem a vanilkovým cukrem, přidat rum, zakysanou smetanu, vmíchat ušlehanou šlehačku se ztužovačem a v trošce mléka rozehřátou želatinu.
Višňová hmota: 450 g višní, 130 g cukru, 1 vanilkový cukr, 25 ml vody-vše svařit, až višně pustí vodu, pak višně scedit. Višně poklademe na upečený piškot, potřeme krémem a po částečném ztuhnutí zalijeme želatinou připravenou ze scezené vody z višní+1 dortové želé.

 

Perník s piškoty
Těsto: 2 hrnky hladké mouky, 1 hrnek krystalového cukru, 1 prášek do perníku, 1 lžíce kakaa, 1/4 hrnku oleje, mléko dle potřeby (cca 1 1/2 hrnku).
Na vymazaný a moukou vysypaný menší plech nalijeme 1/2 těsta, proložíme piškoty slepenými marmeládou (já dávala proříznuté cukrářské) a namočenými ve vaječném likéru zředěném mlékem, navrch přijde 2. polovina těsta. Pečeme na 180 stupňů cca 25 minut.

Šarlota dalmatin s nektarinkami
Piškot na roládu: Ušleháme 4 bílky, do nich pomalu zašleháme 4 žloutky, 4 lžíce cukru a nakonec zlehka 3 lžíce polohrubé mouky a 1 lžíci prosátého kakaa. Pečeme na pečicím papíru cca 10 minut na 180 stupňů. Ještě teplé zarolujeme, po vychladnutí promažeme marmeládou (já dala ananasovou) a nakrájíme na plátky. Mísu vyložíme potravinovou folií a na dno a boky naskládáme plátky rolády.
Krém: 2 šlehačky, 2 zakysané smetany, 1/2 instantního pudinku bez vaření Olé dr. Oetker, 1 vanilkový cukr, 100 g moučkového cukru, citron dle chuti, 6 plátků želatiny dr. Oetker, oloupané nektarinky - 5ks (spaříme horkou vodou a oloupeme, kousky jsem prosladila 1 vanilkovým cukrem a nechala okapat). Šlehačky ušleháme s instantním pudinkem (asi 100 ml si necháme na rozpuštění želatiny), přidáme cukr, spojíme se zakysanými smetanami, ochutíme citronem a vmícháme želatinu rozpuštěnou v odložené šlehačce. Nalijeme do mísy na rolády, prokládáme jahodami. Pokud zbyla roláda, vyskládáme ji navrch, možno kombinovat s piškoty. Důkladně vychladíme, aby náplň ztuhla (nejlépe přes noc)!!!

 

Jahodová šarlota

Piškot na roládu: Ušleháme 4 bílky, do nich pomalu zašleháme 4 žloutky, 4 lžíce cukru a nakonec zlehka 4 lžíce polohrubé mouky. Pečeme na pečicím papíru cca 9 minut na 180 stupňů. Ještě teplé zarolujeme, po vychladnutí promažeme marmeládou a nakrájíme na plátky. Mísu vyložíme potravinovou folií a na dno a boky naskládáme plátky rolády.
Krém: 2 šlehačky, 2 zakysané smetany, 1 vanilkový cukr, 120 g moučkového cukru, citron dle chuti, 6 plátků želatiny dr. Oetker, jahody. Šlehačky ušleháme (asi 100 ml si necháme na rozpuštění želatiny), přidáme cukr, spojíme se zakysanými smetanami, ochutíme citronem a vmícháme želatinu rozpuštěnou v odložené šlehačce. Nalijeme do mísy na rolády, prokládáme jahodami. Pokud zbyla roláda, vyskládáme ji navrch, možno i piškoty. Důkladně vychladíme, aby náplň ztuhla!!!

 

 

 

 

Pudinkové řezy se skořicí
Těsto: 4 vejce, 20dkg cukru krupice. 20dkg hl. mouky, 1 prášek do pečiva, 1 dcl oleje. Celá vejce ušleháme s cukrem, potom přidáme olej a mouku s práškem do pečiva. Vylijeme na vyšší plech vyložený pečicím papírem. Uvaříme puding: 1 l mléka, 3 vanilkové pudinky, 5 PL cukru. Ještě horký pudink nalijeme cik cak na těsto, srovnáme stěrkou a teprve nyní dáme vše péci na cca 20-25 minut na 180 stupňů.
Na upečený jen lehce zchladlý moučník navrstvíme 2 zakysané smetany smíchané se 2 vanilkovými cukry. Po vychladnutí jsem potřela 1 ušlehanou šlehačkou Dr. Oetker z prášku, ozdobila vidličkou a posypala přes sítko skořicí. Před podávám je možné dozdobit na šlehačku ovocem (já dávala čerstvé jahody a bylo to vynikající)!

Žravé řezy

Těsto: 250g cukru, 150g hladké mouky, 5 vajec (žloutky, bílky zvlášť), 5 lžic horké vody, 1/2 prášku do pečiva. Žloutky, cukr, vodu ušlehat, přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a nakonec opatrně vmícháme sníh. Pečeme ve formě s vyšším okrajem, vymazané tukem, vysypané hrubou mukou. Elektrická trouba cca 180°C. Upéct a nechat vychladnout.
Náplň: 1 šlehačka, 2 zakysané smetany (čím hustější, tím lepší), kompotované ovoce dle chuti. Ušleháme šlehačku do tuha, osladíme dle chuti. Kysané smetany opatrně smícháme se šlehačkou a přidáme na kostičky nakrájené okapané ovoce. Směs natřeme na vychladlý moučník.
Želé: Šťávu z kompotu dolijeme vodou, abychom měli 3/4 litru tekutiny. Tu povaříme se 2 pudinky. Prochladlé želé nalijeme na náplň a dáme do ledničky.
Poloviční dávka podle Ireny z www.dama.cz: 3 vejce, 90 g mouky polohrubé, 90 g cukru. Na náplň jsem dala 300 šlehačky, 1 ztužovač, 1 zakysanku, 1 vanilkový cukr, cukr a jahody Vrch jsem udělala z Hami šťávičky doředěné vodou na 300 ml + 1 vanilkový pudink bez vaření.

Šťouchaná buchta podle Lucie z Mimibazaru
Těsto: 35 dkg polohrubé mouky, 20 dkg cukru, 1 prášek do pečiva, 12 dkg rozpuštěné Hery, 2 vejce, 2 lžíce oleje, 3/4 hrnku mléka, špetička soli. Mouku, cukr, prdopeč a sůl promícháme, přidáme i ostatní "mokré" suroviny a promícháme. Vylijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech a upečeme dorůžova. Po upečení druhým koncem vařečky našťoucháme po celé buchtě "šťouchance".
Poleva: 18dkg másla nebo Hery, 4 lžíce rumu, 3 lžíce horké vody, 30 dkg práškového cukru (dala jsem jen 20), 4 dkg kakaa. Máslo, rum a vodu rozpustíme a přidáme cukr smíchaný s kakaem. Vaříme do spojení. Necháme chvíli zchladnout a potom nalijeme na moučník a rozetřeme, aby se poleva dostala do všech dírek. Necháme ztuhnout. Originál receptu na www.mimibazar.cz/recept.php.


Pribináčkové řezy
Na menší hlubší plech.
Těsto: 3 vejce (bílky, žloutky zvlášť), lžíce kakaa dosypat do 90 g polohrubou moukou, 90 g cukru. Upéct piškot.
Pribináčkový krém: 400 ml mléka, vanilkový pudink, vanilkový cukr + cukr dle chuti-vše svařit. Vychladlé zašlehat do 1/2 kg tvarohu + 1 vanilkový pudink bez vaření dr Oetker Olé. Osladit dle chuti, případně zakápnout citronem. Piškot poklást broskvemi, navršit tvaroh, opět broskve a zalít čirým dortovým želé. Důkladně vychladit. K vaničkovému tvarohu bych doporučila přidat trochu želatiny, pokud je řídký.

Roláda s banánem
Těsto: 4 vejce, 4 lžíce cukru a 4 lžíce polohrubé mouky. Ušleháme sníh, do něj zašleháme žloutky, cukr a nakonec opatrně mouku. Do tmavé rolády vmícháme podle potřeby kakao, do ořechové ořechy...pozor na hustotu těsta...je možné ubrat malinko mouky (cca 1 lžíci). Rozetřít na pečicí papír na plech a péct cca 10 minut na 200 stupňů.
Po upečení srolovat a nechat vychladnout. Po vychladnutí promažeme libovolným krémem, marmeládou, šlehačkou, je možné proházet ovocem nebo doprostřed rolády zarolovat banán.

Pařížské řezy s pudinkovou šlehačkou
Dávka pro dortovou formu.
Těsto: 1 velké vejce, půl hrnku cukru krupice, čtvrt hrnku oleje, půl hrnku mléka, 1 hrnek polohrubé mouky, 1 vrchovatá lžíce kakaa, půlka prášku do pečiva. Ušlehat a upéct ve vymazané dortové formě, po vychladnutí proříznout.
Pudinková šlehačka: půl šlehačky, půl Smetafixu (ztužovač), půl instantího vanilkového pudinku Olé (dr. Oetker), 100 ml mléka. Vše ušlehat do hustého krému, kterým promažeme korpus.
Pařížský krém: Den předem svařit 1 šlehačku a 1 ledové kaštany (nebo 1 šlehačku+ 40 g kakaa+40 g cukru krupice+ 2 vanilkové cukry). Přes noc vychladit v lednici. Poté ušlehat a použít buď v této formě nebo opatrně zašlehat do 100 g másla – podle chuti případně dosladit a ochutit rumem (já použila v kombinaci s máslem a rumem). Pařížský krém natřít na promazaný dort a ozdobit polevou. (Pozn. z dvojnásobné dávky by šlo určitě použít i na plech … řádně vyšlehanou pudinkovou šlehačku bych dala pod pařížskou …podobné řezy se prodávají u nás v cukrárně a jsou opravdu výborné!)

Banánové řezy podle Dagmar
Kakaové piškotové těsto z 5 vajec. Vyšlehám z 5 bílku v míse sníh, s 5 lžícemi cukru krupice a špetkou soli, přidám 5 žloutku a zašlehám ještě 4 lžíce horké vody. Přidám olej, 7 lžic polohr.mouky s práškem do pečiva a kakaem.
Náplň: 2 pomazánkové másla, 3 vanilkové cukry, 2 lžíce moučkové cukru, 1 tvaroh, 1 ušlehaná šlehačka.
Postup: Na upečené piškotové těsto jsem natřela kousek náplně, rozložila jsem nakrájené banány, natřela zase náplň. Uvařila jsem 0,5 l kávy, kterou jsem osladila. Do kávy jsem namáčela piškoty a uložila vedle sebe na náplň. Nahoru jsem rozetřela poslední kousek náplně a posypala grankem. Zdroj: www.dama.cz.

Buchta s tvarohovým krémem ala polokoule od Ireny
Piškotová polokoule od Ireny z www.dama.cz.
Piškot: 6 vajíček (šlehat sníh), 120 g cukru moučka, 120 g kakaa + polohrubé mouky,(na misku dáme dvě lžíce kakaa a dosypeme moukou do 120g).
Krém: 600 ml mléka, 2 vanilkové pudinky, 130 g cukru moučka, 250 g tvarohu, 250 g másla.
Další: Krabička mraženého lesního ovoce, kakao na posypání. Piškot je jasný, pekla jsem na 170 C, základnu 20 minut, polokouli 30. Krém uvařím pudink, ušlehám máslo s cukrem, po lžících přidávám tvaroh a vychladlý pudink. (Do polokoule jsem dávala krém nastřídačku s pocukrovaným ovocem, zbytek krému jsem natřela navrch. Pak už jen posypat kakaem.)

Hrk hrk buchta
Těsto: 1,5 hrnku polohrubé mouky, 1 hrnek cukru, 1/2 hrnku mléka, 1/2 hrnku oleje, 2 vejce, 1 prdopeč.
Krém: 1 ananas.kompot velký, 1 šlehačka, 1 ztužovač šlehačky, 1 inst.pudink Olé dr. Oetker (bez vaření). Upečeme placku a navrch krém vše na krém do uzavřené nádoby, prohrkáme a navršíme na upeč. korpus. Povrch pocákáme čokoládou. Já dala navrch ještě 1 šlehačku v prášku dr Oetker a místo ananasu mandarinky. Zdroj: www.dama.cz.

Tvarohové řezy
(Podle ivankydav82 z www.dama.cz)
Těsto: 2 vejce,4lžíce oleje,70g cukr,10g kakaa,125 ml mléka nebo kefíru,100g polohrubé mouky,půl prášku do pečiva - vše smíchat a nalít na plech(lepší menší než ten veliký) a upéct při 180°C asi 30 min a poté na to tvarohovou nádivku a dopéct tak dvacet minut.
Nádivka: 2 zakysané smetany,1 tvaroh,1 vejce,půl prášku do pečiva,30g cukru, 3lžíce škrobu-smíchat a natřít- je potřeba přisladit!

Medovník a roláda s karamelovým krémem a šlehačkou
Roláda:4 vejce, 4 lžíce cukru a 4 lžíce polohrubé mouky. Ušleháme sníh, do něj zašleháme žloutky, cukr a nakonec opatrně mouku. Do tmavé rolády vmícháme podle potřeby kakao, do ořechové ořechy...pozor na hustotu těsta...je možné ubrat malinko mouky (cca 1 lžíci). Rozetřít na pečicí papír na plech a péct cca 8-10 minut na 200 stupňů. Po upečení srolovat a nechat vychladnout. Po vychladnutí promažeme libovolným krémem, marmeládou, šlehačkou, je možné proházet ovocem.
Rychlý medovník: Koupené medové pláty prokapeme kávou s rumem, okraj ořízneme, rozdrobíme a smícháme s nastrouhanými ořechy. Později použijeme na posyp. Pláty promažeme karamelovým krémem: 1 salko vaříme v uzavřené plechovce ve vodě cca 2 hodiny. Po vychladnutí zašleháme do 1 másla + 1 vanilkový cukr.

Tvarohová štola od Koulidla
Těsto: 500g hladké mouky, 1prášek do pečiva, 1vanilkový cukr, 200g cukru krupice, 2vejce, 1/2Hery, 50g sádla, 1tvaroh, 3lžíce rumu, 120g rozinek, 120g ořechů (sekaných na hrubo). Zpracujeme těsto na vále, uděláme dva válečky a dáme péci do středně vyhřáté trouby (180 stupňů), pečeme asi 3/4 hodiny. Po upečení potřít máslem a obalit v cukru s vanilkou. Zabalit do alobalu (po vychladnutí) a uložit v chladnu (spíž, spodek ledničky). Péct 3-4 týdny dopředu!!! Zdroj: www.dama.cz .
Tip od papagaji z www.dama.cz: Aby byla štola krásná zvrchu, smíchá se sníh z bílků s moučk.cukrem a nechá ze na 5-10minut zapéct na skoro hotové štole-POZOR AŤ NEZHNĚDNE!!!Trubičky a košíčky
Trubičky: 350g hladké mouky, 150g cukru, 180g másla, 70g ořechů, 1 celé vejce+1 žloutek - do tmavých 1 lžíce kakaa (já si vždy těsto rozdělím na 2 poloviny...tmavé namáčím celé, světlé jen špičky).
Náplň: 200g másla, 200g cukru, 150g kokosu rum (na obrázku je ale pudinkový krém).
Košíčky: 50 dkg hladké mouky, 30 dkg másla, 20 dkg cukru, 2 žloutky, 1 celé vejce, citronová kůra a trocha šťávy.
Pudinkový krém: 1 vanilk. pudink jsem svařila ve 200 ml mléka...po vychladnutí zašlehala do másla a dle chuti osladila a zakápla rumem. Ozdobit ovocem a zalít želatinou. Jako cukroví dělám košíčky tak, že dám na dno marmeládu, na to krém, který dávám do vosích hnízd, na to čepičku z těsta na vosí hnízda a zalít čokoládou.

Bezpracný perník
Těsto: 2 hrnky hladké mouky, 1 hrnek krystalového cukru, 1 prášek do perníku, 1 lžíce kakaa, 1/4 hrnku oleje, mléko dle potřeby (cca 1 1/2 hrnku).

Perník je možné ozdobit také ještě před pečením tvarohem tvaroh smíchaný s cukrem, žloutkem, vanilkovým cukrem a mlékem.

Božský perník od Zindule
Těsto: 2 hrnky mléka, 1 hrnek oleje - stačí 3/4 hrnku, 1 vejce, 2 lžíce tmavého kakaa, 1 skořicový cukr, 1 hrnek cukru, 3 hrnky hladké mouky, 1 prášek do perníku, 1 prášek do pečiva, 1 čokoládový puding, 1 lžíce marmelády, 3 lžíce rumu.
Originál receptu na domacipekarny.dama.cz/recept.php